Ангіоневрологічне відділення

Розташоване: хірургічний корпус, 1 поверх.
Завідуючий відділенням: Онопрієнко Олексій Павлович.
Тел.: (04594) 4-86-42;
e-mail: [email protected]

Колектив співробітників відділення своє головне завдання бачить в організації та наданні цілодобово невідкладної, швидкої, висококваліфікованої, спеціалізованої медичної допомоги з різними неврологічними захворюваннями. У нашому відділенні працюють висококваліфіковані лікарі-невропатологи вищої та першої кваліфікаційної категорії:

Онопрієнко Олексій  Павлович — завідувач відділенням лікар-невролог вищої кваліфікаційної категорії,  «Заслужений лікар України», кандидат медичних наук, член-кореспондент Міжнародної академії фундаментальних основ буття.
Борзенкова Лілія Миколаївна — кандидат медичних наук, лікар вищої категорії.
Грикун Галина Андріївна — лікар першої категорії.
Матяш Ольга Олексіївна — лікар вищої категорії.
Моця Тамара Валеріївна — лікар першої категорії.
Солодковська Людмила Йосипівна — лікар першої категорії.
Ткаченко Тетяна Володимирівна — лікар вищої категорії.
Ткач Оксана Анатоліївна — лікар першої категорії.
Фесенко Іван Іванович — лікар вищої категорії.
Цейко Лілія Леонтіївна — лікар невролог першої категорії.

Захворювання які лікуємо:

 • Судинні захворювання головного і спинного мозку ( ГІ, ІІ, та їхні наслідки, ДЕ та ін.);
 • Дорсалгії (ускладнені остеохондрози МХД-грижі);
 • Неврити, невралгії;
 • Інсульт;
 • ЧМТ і їх наслідки;
 • Демієлінізуючі (РС, РЕМ) полінейропатії;
 • Епілепсії;
 • Лицеві болі (невропатії трійчастого, язикоглоткового нерва та ін.);
 • Вегетативні і нейроендокринні розлади;
 • Захворювання з переважним ураженням екстрапірамідної системи (хвороби Паркінсона тощо).

Історія відкриття неврологічного відділення Броварської центральної районної лікарні сягає в далекі 70-ті.  Після вводу в експлуатацію хірургічного корпусу неврологічне відділення, з розширенням ліжкового фонду до 60 ліжок,  перемістилось на перший поверх.

З лютого 1986 року, після закінчення навчання в клінординатурі по неврології та рефлексотерапії (1981-1984р) при КІУЛ  нині НМАПО ім. П. Л. Шупика в  Броварську ЦРЛ прийшов працювати лікар-невролог вищої кваліфікаційної категорії Онопрієнко Олексій Павлович, який очолив відділення. У 1990 році захистив кандидатську дисертацію на звання кандидата медичних наук. В 2003 році завідувачу неврологічним відділенням Указом президента України присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».

З поліпшенням матеріально-технічної бази, а саме — добудови хірургічного корпусу, відкрилися палати підвищеного комфорту з усіма зручностями (ТБ, холодильниками, душовими та санвузлами) в кожній на 1- 2- 3 ліжка, у відділенні збільшилися штати висококваліфікованих неврологів до 11 чол.  В січні 2009 року неврологічне відділення перейменоване в ангіоневрологічне відділення за наказом головного лікаря БЦРЛ № 46 від 12.02.2009 року, до складу якого входять 40 ліжок судинних (інсультних) та 40 ліжок загальної неврології.

Також в новій 4-ох поверховій поліклініці знаходяться два кабінети невропатолога № 203 та №214, денний стаціонар поліклініки на 30 ліжок, неврологічний кабінет №105 при держрозрахунковому відділенні для профілактичних оглядів.

Оснащення відділення та кваліфікація лікарів дозволяє проводити обстеження і лікування хворих згідно міжнародним і національним медичним стандартам. Ангіоневрологічне відділення Броварської ЦРЛ являється одним із ведучих в Київській області.

На базі відділення проводяться: цілодобова — невідкладна спеціалізована неврологічна допомога при інсультах, приходящих порушеннях мозкового кровообігу, церебральних кризах,  судинних захворюваннях головного і спинного мозку ( ГІ, ІІ, та їх наслідки, ДЕ та ін.); невідкладна спеціалізована неврологічна допомога при ЗЧМТ, мігрені, головному болю неясного генезу, больових вертеброгенних синдромах, невропатії, невралгії, епілепсії, синкопальні стани, зумовлені захворюваннями нервової системи і серцево-судинної систем.

Вчені, наставники і вдохновителі високоефективного методу тромболітичної терапії при ішемічних інсультах в Києві і Київській області після презентації програми навчання лікарів новій методиці лікування інсульту на фото зправа: проф., д.м.н. Зозуля І.С., д.м.н., проф Мурашко Н.К., д.м.н., проф. Лисенко Г.І. НМАПО імені П.Л. Шупика.

Лікарі ангіоневрологічного відділення одні з перших освоїли і провели високоефективну методику системного  тромболізису при ішемічних  інсультах. Оперативна госпіталізація, вчасно поставлений діагноз, наявність відповідного обладнання і фахівців високого рівня дозволяють уникнути невідворотного наслідку для пацієнта, адже при ішемічному інсульті важливу роль відіграє фактор часу.

Число хворих, що проходять лікування в ангіоневрологічному відділенні, із року в рік зростає, що пов’язано з подальшим ростом цереброваскулярних захворювань серед  молоді і пенсіонерів, демографічним положенням в країні, зростанням якості медичної допомоги в БЦРЛ.

Максимально раннє направлення пацієнтів, мешканців Броварського району і Київської області з проявами цереброваскулярної патології дозволяє значно підвищити ефективність лікування та знизити кількість незадовільних випадків пов’язаних з розвитком тяжких ускладнень судинних катастроф. Сучасне обладнання, великий клінічний досвід, професіоналізм, чуйність та сумлінність співробіт­ників дозволяє проводити лікування хворих на найвищому рівні.

У ангіоневрологічному відділенні по лікуванню інсультів Броварської центральної районної лікарні для ефективної протидії недузі успішно реалізують всесвітньо схвалену концепцію «Час-мозок», надаючи пацієнтам екстрену висококваліфіковану мультидисциплінарну медичну допомогу.

Проблема порушення мозкового кровообігу зберігає надзвичайну медичну та соціальну значимість в зв’язку зі значною частотою його розвитку, високим відсотком інвалідизації та смертності. Щорічно в світі трапляється біля 16 млн. інсультів, більше 7 млн. людей гинуть внаслідок нього,  7.7 млн. стають інвалідами. В Україні ця цифра ще гірше — кожні щохвилини виникає інсульт, біля 100-120 тис. нових випадків інсульту за рік.

Лікувально — діагностична робота у відділенні відповідає сучасним вимогам і структурі хворих, які знаходяться на лікуванні. Діагностика хвороб нервової системи полягає в широкому застосуванні клінічних, лабораторних,  рентгенологічних (включаючи рентген- та СКТ томографічні), нейрофункціональних методів дослідження.

У відділенні працює висококваліфікований персонал. Лікарі є членами Асоціації боротьби з інсультом, приймають участь у численних міжнародних конференціях, постійно підвищують свої професійні знання. Медичні сестри, зберігаючи давні традиції лікарні, забезпечують індивідуальний догляд за хворими та ретельне виконання призначених маніпуляцій.

Лікування проводиться з урахуванням сучасних поглядів на етіологію та патогенез захворювань нервової системи, з використанням стандартів лікування, що основані на принципах «доказової» медицини.

Застосовуються новітні методики в лікуванні: ТЛТ тромболітична терапія, голкорефлексотерапія, плазмофорез, мануальна терапія, магніто — лазерна терапія, фізіотерапевтичні методики: УВЧ, УФО, іонофорез, ДДТ, бальнеотерапія, підводне витяжіння  хребта, на профілакторі Євмінова.

Наші статті:

 • Інсульт: чинники розвитку; симптоми; типи інсульту; ускладнення; обстеження; діагностика та лікування.
 • Що таке інсульт, і як його перемогти.
 • Поетапна медична реабілітація хворих на інсульт.

Наші наукові видання: 

О.П. Онопрієнко «Нетрадиційне лікування та профілактика нервових хвороб». Наукова монографія. Довідник лікаря-практика. К.: Видавництво ТОВ «Світ Успіху». 2007.– 504 с.

І.С. Зозуля, Ю.І. Головченко, О.П. Онопрієнко «Інсульт тактика, стратегія ведення, профілактика, реабілітація та прогнози». Посібник для лікаря-практика. К.: Видавництво ТОВ «Світ Успіху». 2010. — 320 с.

О.П. Онопрієнко, Ю.І. Головченко, Т.М. Слободін, Т.І. Насонова, Т.В. Колосова, О.В. Клименко, М.А.Тріщинська, О.І. Асауленко, І.В. Бельська  «Неврологія в питаннях і відповідях». Навчальний посібник для лікарів — інтернів, лікарів – слухачів закладів післядипломної освіти. Київ — 2016 — 136 с.

У посібнику з сучасних позицій висвітлено топічну діагностику уражень нервової системи, в оригінальній методиці (питання, відповідь) подано детально функціональну анатомію, основні принципи будови і функціювання нервової системи, висвітлено сучасні методики діагностики, які  застосовуються в неврологічній клініці (електрографічні, ультразвукові, комп’ютерні та інші). Рекомендовано для лікарів — інтернів, клінічних ординаторів, курсантів, лікарів — неврологів, лікарів загальної практики, сімейних лікарів.

О.П. Онопрієнко «Експертиза непрацездатності в невропатології, методологія формулювання діагнозу, профілактика інвалідності, принципи реабілітації». Посібник для лікаря–практика. К.: ТОВ «Світ Успіху». 2015. — 668 с.