Компресійні переломи хребта

Патологічні компресійні переломи є серйозною і зростаючою проблемою для літніх людей. За статистикою  50% жінок і 25% чоловіків мають остеопоротичні переломи.

Компресійні переломи хребта зазвичай виникають від занадто великого тиску на тіло хребця. Найчастiше є результатом поєднання нахилу вперед і тиску на хребет вниз.

Частою причиною компресійних переломів є остеопороз (вимивання солей кальцію). Це захворювання при якому кістки стають тоншими та занадто слабкими, щоб нести нормальний тиск. Патологічні компресійні переломи є найпоширенішим типом переломів. Ці переломи хребців можуть постійно змінювати форму і міцність хребта. Переломи зазвичай гояться самостійно і біль минає. Однак іноді біль може продовжуватися, якщо просідання кістки не вдається зафіксувати належним чином.

У важких випадках остеопорозу такі дії, як прості  вигини вперед можуть викликати "патологічні переломи", а в подальшому спричинити стиснення спинномозкового каналу. Цей тип перелому хребта призводить до втрати висоти та виникнення «горба спини», особливо у літніх жінок.

Іншою причиною переломів хребців є ураження метастазами. Метастази це термін, який відноситься до поширення ракових клітин в інших областях тіла. Кістки хребта є найчастішою локалізацією для багатьох видів раку. Компресійний патологічний перелом хребта, що з'являється без причини, може бути першою ознакою  анонімного раку, що поширився на хребет. Рак викликає руйнування частини хребця, послаблюючи кістку, поки тіло не просяде остаточно.

Вертебропластика є методом лікування при компресійному переломі. Вертебропластика стабілізує «просівший» хребць завдяки введеню голкою медикаментозного кісткового цементу в хребет (без загального наркозу). Це зменшує біль і може запобігти подальшому знищенню хребця, тим самим запобігаючи втрату висоти і викривленню хребта. Вертебропластика значно зменшує біль у спині протягом декількох годин після процедури, забезпечує довгострокове полегшення болю та має низький рівень ускладнень, як показують численні дослідження.

 

Ганич Євген Миколайович - лікар нейрохірург