Нейрохірургічне відділення

Розташоване: хірургічний корпус, 3 поверх.
Завідуючий відділенням: Борзенков Сергій Іванович.
Тел. кабінету завідуючого: 066-213-37-66;
тел. ординаторської: (04594) 4-41-60.

Сайт відділення: http://neurocenter.com.ua/

Лікарі відділення:
Борзенков Сергій Іванович - лікар вищої категорії;
Ганич Євгеній Миколайович - лікар нейрохірург.

Графік прийому: щодня з 10:00 до 15:00 у кабінеті завідуючого нейрохірургічного відділення.

Правила запису на консультацію: для проведення консультації необхідно мати при собі: МРТ чи КТ знімки (при наявності), та виписки зі стаціонарів (при наявності).

Центр нейрохірургії Броварської ЦРЛ був відкритий в 2008 році. За цей час було виконано більше тисячі операції на головному мозку, хребті і периферичній нервовій системі. У відділенні нейрохірургії стаціонарне лікування проходять до 600 пацієнтів на рік. Операції проводять два нейрохірурга вищої категорії зі стажем роботи в нейрохірургії вісімнадцять років. Двадцять співробітників відділення забезпечують цілодобовий догляд та лікування пацієнтів відділення, який розрахований на двадцять хворих. Пацієнти розташовуються в одно-, дво- і тримісних палатах з усіма зручностями (душем, туалетом, кондиціонером, телевізором, холодильником і т.д.). Сучасний перев'язувальний кабінет та маніпуляційна розташовані на компактній ізольованій території стаціонару та забезпечують надійний і комфортний догляд за хворими в післяопераційному періоді.

У відділенні широко застосовуються сучасні методи консервативної терапії, без госпіталізації пацієнта: лазерна терапія, акупунктура, корінцеві і епідуральні блокади. Часто цим вдається уникнути оперативного лікування (наприклад, при грижах хребетних дисків). Якщо консервативне лікування не допомагає, пацієнту пропонується на вибір: або відкрите оперативне лікування під наркозом, або малоінвазивні процедури, які замінюють операцію. До таких відносяться: видалення грижі міжхребетного диска лазером (без розрізу і не потребуючого загального наркозу); трансперкутанна дерецепція міжхребетних суставів (при фасеточному синдромі, болях в поперековому відділі без компресії нервового корінця); вертебропластика кістковим цементом при компресійному переломі хребта 1-2 ступеня, агресивної гемангіомі тіла хребця, критичним остеопорозі хребта; ризотомія при невралгії троїчного нерва.

Через дві години після виконання малоінвазивних процедур пацієнт може покинути відділення або залишитись під наглядом до наступного дня. Процедура проводиться амбулаторно. При бажанні пацієнта всю процедуру він може спостерігати на екрані монітора, так як вона проводиться під контролем сучасного електронно-оптичного перетворювача фірми “Siemens”. У випадках, потребуючих термінового хірургічного лікування (травматичні внутрішньочерепні гематоми, забої головного мозку, вдавлені переломи кісток черепа, інсульт, гематоми, травми хребта, нервових закінчень, а також грижі міжгребтових дисків з грубим неврологічним дефіцитом), операції проводять негайно, до двох годин під загальним наркозом.

Також під загальним наркозом на сучасному наркозному апараті ‘’Lion” (Австрія), під контролем внутрішньочерепного тиску апаратом німецької фірми ”Spielberg”, під збільшенням лупи або мікроскопом відбувається: видалення пухлин головного і спинного мозку, реконструційні операції при краніодефектах черепа (титановими пластинами, акриловими пластмасами і т.д.); установка стабілізуючих систем при травмах хребта, операції на нервових закінченнях і голови.

Наше відділення надає не тільки кваліфіковану планову медичну допомогу, але й займається наданням невідкладної допомоги Броварському району. Бере участь в міжнародних програмах STICH II, STITCH ( Trauma).