Пологове відділення

Розташоване: м. Бровари, вул. Шевченка, 14, приміщення пологового будинку.

Завідуюча відділенням: лікар вищої категорії, районний акушер-гінеколог, кандидат медичних наук Марія Романівна Островерха.

Тел. кабінету завідуючої (04594)  4-42-33; тел. ординаторської: (04594) 4-42-33.

Графік прийому: консультацію вагітних проводить зав. відділенням з 8.00 до 17.00 години.

Лікарі відділення: 
Лубковський А.А. - вища категорія;
Чорноморець О.М. - перша категорія;
Семенова О.М. - вища категорія;
Чубенко Н.О. - вища категорія;
Луковина І.В. - вища категорія;
Рябик О.М. - перша категорія;
Ковальчук Т.Д. - перша категорія;
Королішина В.П.- перша категорія;
Щербюк І.В.;
Палійцук В.Я.;
Саранчук В.В.;
Тетяна Юріївна  Махнач - старша медсестра. 

Пологове відділення розраховане на 100 ліжок, є палати підвищеної комфортності та 2-місні зі зручностями.

У пологовому будинку функціонує:

пологове відділення, зав.відділенням – Островерха Марія Романівна:

  • 1-й пов. - друге фізіологічне відділення;
  • 2-й пов. - після пологове відділення;
  • 3-й пов. - після пологове відділення;
  • 5-й пов. - пологовий зал;

відділення патології вагітних, (4-й поверх), зав.відділенням – Гандзюк Людмила Іванівна;

відділення  неонатології, зав.від. – Цир Юлія Михайлівна.

Лікування вагітних середнього та високого ступеня можливості втрати дитини, проводиться як у відділенні патології вагітних (4-й пов.) так  і у другому фізіологічному відділенні (1-й поверх).

У пологовому будинку використовуються сучасні діагностичні методи стану здоров’я вагітних, породіль та новонароджених, а саме: клінічні, лабораторні, комплексні, ультразвукові дослідження, доплерограма.

Лікарі нашого пологового будинку дотримуються тієї думки, що найкращим для матері і дитини є природні пологи. Тому пріоритет для лікарів-акушерів – саме природні пологи. Але у випадку патологій плоду або вагітної, та для уникнення ускладнень у немовляти, або матері під час пологів та у майбутньому, - пріоритет надається кесаревому розтину.

Приміщення   побудоване у 1981 році. За цей час тут вперше побачили білий світ та посміхнулися  щасливій мамі  багато маленьких Броварчан та жителів району. Тепер вже й  вони звертаються за допомогою при народжені власних дітей до лікарів-акушерів нашого пологового будинку.

Доброзичливе ставлення, якісна, своєчасна медична допомога – це основні принципи, на яких базується  робота медичних працівників Броварського пологового будинку.

Нещодавно у пологовому відділенні здійсненні ремонтні роботи та закуплене нове обладнання та сучасна техніка.

Головний лікар ЦРЛ Багнюк Валентин Віталійович спільно з керівництвом пологового будинку, постійно вживає необхідні заходи для того, щоб заклад  відповідав високим стандартам надання медичних послуг вагітним, породіллям та їх немовлятам.

З першого дня народження немовля перебуває разом з матір’ю в 2-місних палатах з усіма санітарними умовами. 

За бажанням, мати з дитиною може обрати палату підвищеного комфорту, де є можливість постійного перебування з ними батька або родичів.

Ці палати обладнані холодильником, мікрохвильовою пічкою, телевізором, зручною душовою кабіною, новими сучасними меблями, ліжечком для немовляти, пеленальним столиком.  

Усім вагітним постійно проводиться кардіомоніторний  контроль з функціональними пробами, ультразвукові дослідження для своєчасного виявлення відхилень здоров’я вагітних та плода. 

Впроваджуються сучасні методики ведення пологів та після пологового періоду, діагностики та лікування ускладнень вагітності, пологів та післяпологового періоду.

Міністерством охорони здоров’я України, Броварському пологовому будинку присвоєний статус «Лікарні, доброзичливої до дитини.» 

Всі пологи відбуваються під контролем кардіомонітора, що дає  можливість  контролювати  пологову діяльність та стан плода та  в свою чергу своєчасно проводити  необхідне лікування.

Відділення неонатологоії оснащене сучасною  апаратурою для проведення первинної реанімації новонароджених, для штучної вентиляції легень та інфузійної терапії. 

Наш пологовий будинок  став більш комфортний для майбутніх мам та породіль. Останніми роками з’явилися нові пологові зали із сучасною  медичною технікою, відремонтовано   приміщення та післяпологові палати.  

Сьогодні  у закладі активно впроваджені так звані «сімейні пологи»: 82%  матерів народжують виключно в індивідуальних пологових залах за участю родичів, та членів родини. 

Є індивідуальні перед пологові палати та сімейні  пологові зали, які обладнані  ліжками–трансформерами, стільцями для вертикальних пологів,  надувними великими м’ячами.

У нашому закладі  запроваджене сумісне перебування  матері та дитини. Активно впроваджується  13 принципів  успішного грудного вигодовування.

Завдяки проведенню організаційно-методичній роботі та кваліфікованому персоналу, у пологовому будинку з кожним роком покращуються основні показники  акушерсько-гінекологічної служби.                

Щорічно більше 3,500 жінок отримують  консультативну та  стаціонарну допомогу у закладі. З них близько 1700 пологів.

Броварський пологовий будинок є  базою для підготовки студентів Київського  медичного інституту та медичного коледжу, інтернів.

Лікарі беруть активну участь у наукових конференціях  та роботі кафедри акушерства та гінекології  вищих медичних навчальних  закладів.

Завідуюча пологовим відділенням, лікар вищої категорії, районний акушер-гінеколог, кандидат медичних наук Марія Романівна Островерха працює у  медицині вже  25 років. 

Медичні бригади завжди  готові для вирішення будь-якої  медичної проблеми. На кожних пологах та операціях кесаревого розтину  завжди присутні два акушер-гінеколога, лікар-неонатолог, акушерка та медсестра.

Медперсонал пологового співпрацює з  лікарями широкого профілю – кардіологами, хірургами, невропатологами.  Це дає можливість проводити значну лікувально-діагностичну роботу. 

Броварський пологовий будинок надає цілодобову кваліфіковану лікувально-профілактичну допомогу вагітним, породіллям та новонародженим.