Про лікарню
Броварська центральна районна лікарня – лікувально-профілактичний заклад, що надає первинну, спеціалізовану, висококваліфіковану медичну допомогу мешканцям міста Бровари та Броварського району.
Історія становлення БЦРЛ
Наприкінці ХІХ ст. і на початку ХХ ст. територія нинішнього Броварського району належала Остерському повіту Чернігівської губернії. Великими містечками були Бровари, Гоголів
, Семиполки, Літки. Бровари і Семиполки були центрами волостей. Медична допомога надавалась амбулаторно.
Першим і єдиним лікарем у Броварах у 1904 р. був І.Л. Фельдман, який одночасно виконував обов’язки і терапевта, і хірурга, і акушера-гінеколога, і невропатолога. У 1911 р. земство збудувало амбулаторію, де вже працювало 3 фельдшери.
З 20-х років почала розширюватись мережа медичних установ, збільшилась кількість медичних працівників. У 1926 р. у приміщенні амбулаторії був організований стаціонар на 10
ліжок, а через 2 роки їх кількість збільшилась до 25. Завідував лікарнею І.Л. Фельдман. Під час німецької окупації медичні установи були зруйновані і тільки після визволення Броварів у 1943 р. знову відкрилась амбулаторія.
У повоєнні роки розширюється мережа медичних закладів Броварщини, але рушійний крок у цьому напрямі був зроблений у 1959 р., коли головним лікарем став П.М. Іваненко, який обіймав цю посаду до 1967 р. Це був час інтенсивного будівництва і розвитку.
Будівництво сучасного медичного містечка по вул. Шевченка, 14 завершено в 1971 році. Було побудовано типовий корпус з інфекційним корпусом (всього на 240 ліжок) та будівля поліклініки на 250 відвідувань в зміну.
В 1975 році міськом партії (секретар Ю.М. Соколов), міська та районна ради вирішують побудувати терапевтичний корпус на 240 ліжок. В 1979 році корпус був введений в експлуатацію. В цьому ж році районну поліклініку було розширено з 250 відвідувань в зміну до 600 відвідувань і переведено в 4-х поверхове приміщення на Промвузлі.
В 1981 році було введено в дію новозбудований корпус пологового будинку.
В 1991 році закінчено будівництво і введено в дію дитячу лікарню.
В 1996 році завершено будівництво нового хірургічного корпусу.
В 1998 році побудовано гуртожиток ЦРЛ.
В 2007 році відкрито амбулаторію сімейної медицини в районі житлового масиву «Торгмаш».
В 2011 році завершено будівництво нової районної поліклініки на 1200 відвідувань в зміну із денним стаціонаром на 30 ліжок. З введенням в дію цього потужного лікувально-профілактичного закладу значно зріс об’єм медичної допомоги населенню на етапі первинного звернення пацієнта до лікаря.
Амбулаторно-поліклінічна допомога надається колективом районної поліклініки по 30-ти спеціальностям. Первинну допомогу надають дільничні та сімейні лікарі на 36 лікарських дільницях.
На сьогодні центральна районна лікарня є потужним медичним закладом на 785 ліжок, з яких 125 в дитячій лікарні (всього в районі 900 ліжок, з них: 115 ліжок в сільських дільничних лікарнях), який забезпечує медичне обслуговування населення м. Бровари і Броварського району.
В остання 2 роки значно розширилась можливість в наданні спеціалізованої допомоги завдяки впровадженню ендоскопічних методів оперативного лікування, впровадженню нейрохірургічної допомоги.
Щорічно зростає спеціалізація відділень стаціонару ЦРЛ. В останні роки створено відділення анестезіології та інтенсивної терапії №2, що дозволило підняти якість допомоги хворим, що знаходились у важких станах.
З введенням в дію нейрохірургічного відділення (центру) на районному рівні почали отримувати допомогу хворі, які раніше могли отримати її на третинному рівні в м. Києві.
Тенденцію підвищення рівня спеціалізованої допомоги можна продемонструвати роботою кардіологічного відділення, в якому починаючи з 2009р. виконано тромболізис 32 хворим з гострим інфарктом міокарду, у всіх 32 випадках врятовано життя хворим, впроваджується метод і в неврологічній практиці. Хороші результати роботи демонструють нейрохірургічне, хірургічне, неврологічне та інші відділення.
Сьогодні Броварська ЦРЛ — це нові корпуси, просторі, світлі палати, високопрофесійний медичний персонал.