У місті зафіксовано зараження на сказ

За інформацією Броварського районного управління держсанепідслужби України у Київській області та управління ветеринарної медицини у Броварському районі в м.Бровари по вул. Щорса 21.01.2015 року зареєстровано випадок сказу у домашньої собаки, яка покусала дитину.

Сказ -  гостре вірусне інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему та в більшості випадків закінчується смертельно (зафіксовано лише три науково підтверджені випадки одужання після прояву симптомів).

Зараження відбувається через слину хворої на сказ тварини при укусі або ослиненні свіжих ушкоджень шкіри.

Основним джерелом зараження є безпритульні тварини, а також домашні тварини, котрі не щеплені проти сказу і безконтрольно вигулюються на вулиці.  

Головною ознакою захворювання тварин є зміна поведінки, насамперед звірі втрачають відчуття страху і нападають на людей і тварин. 

Відразу зверніться за медичною допомогою з приводу покусів тваринами! При несвоєчасно проведених щепленнях, які здійснюються після укусу інфікованої тварини, хвороба закінчується смертю. Інкубаційний період сказу у людей триває досить довго (1—3 місяці) і перші ознаки хвороби виникають пізно, коли у мозку вже відбулися руйнівні процеси, що робить лікування практично неможливим.

При можливості доставте тварину, яка вас вкусила і є підозрілою на сказ в ветеринарну лікарню на дослідження.